Baby masáže

Síla doteků

Láskyplnými doteky děťátku přenesete svou lásku, nabude pocitu bezpečí a rovnováhy, předáváte mu své teplo a pozitivní energii. Vytváří se mezi vámi velmi cenná vazba a důvěra. Dokonce se jemnou masáží můžou vyřešit porodní traumata a strachy, které si s sebou miminko přineslo.

Masáže posilují a prokrvují svaly, přispívají ke správnému tělesnému a motorickému vývoji. Mají pozitivní vliv např. na trávení a tím se mohou odbourat bolesti bříška i na imunitní systém a děti nejsou tolik náchylné na choroby dýchacího ústrojí. Celkově děťátko zklidňují, odstraňují napětí a přispívají k lepšímu spánku. V pozdějším věku dítěte mohou pomoci se zmírněním stavů či dokonce vyléčení například astmatu, dyslexie nebo autismu. I adoptovaným dětem může masáž navodit ve svém tělíčku zasloužený klid a harmonii. Je pro ně mnohem těžší někomu důvěřovat, protože u nich přirozeně nevznikly sociální vazby a vztahy. Pravidelné doteky umožní odblokovat negativní zkušenosti.
Ani maminka a tatínek nepřijdou zkrátka. Dotýkáním se svého děťátka se prohlubuje sbližování a poznávání. Naučí se lépe rozeznávat signály, které k nim miminko vysílá.
Miminka potřebují doteky milující osoby, avšak nezapomínejte ani na větší děti, nikdy není pozdě začít. Takže dotýkejte se svých dětí, masírujte je a tím jim dáte správný základ do života :) 

NA KURZU OBDRŽÍTE TIŠTĚNÉ MATERIÁLY A MASÁŽNÍ OLEJE