O mně 

                                                                                „Porod není zážitek na pár hodin, ale na celý život."                                                                                                                                                                         Michel Odent

Jmenuji se Aneta Sovadinová a se svou rodinou bydlím v Přelouči. Jsem porodní asistentka, laktační poradkyně a také máma dvou chlapečků (Alexe - 2014 a Sebastiana - 2017). Jsem členkou profesní organizace porodních asistentek UNIPA.

Po studiích na vysoké škole jsem pracovala na oddělení fyziologických novorozenců a následně na novorozeneckém oddělení IMP (intermediární péče). Během rodičovské dovolené jsem se registrovala na Ministerstvu zdravotnictví ČR jako poskytovatel zdravotních služeb v oboru porodní asistentka formou domácí péče. Momentálně se částečně věnuji komunitní péči, zároveň pracuji pro Domácí péči Včelka.


Po tom, co jsem zažila dvě naprosto odlišná těhotenství a porody, jsem změnila přístup k ženám, dětem a rodinám v těchto důležitých obdobích. Má profese a zkušenosti mě stále více vedou a zároveň učí k respektu a pokoře k neopakovatelnému okamžiku, kterým je právě narození dítěte. Ráda bych navrátila přirozenost do procesů ženského těla a ženám dodala energii najít vnitřní sílu, víru v samu sebe a schopnosti porodit dítě bez zbytečných zásahů. 


Své povolání vnímám jako poslání. Ke každé ženě, dítěti a rodině přistupuji naprosto individuálně, s respektem a úctou k jejich přáním a potřebám.